11 Eylül 2018 Salı

İzmir YouTube'dan Dünyaya Tanıtıldı ! | YouTube Haberleri
İzmir'de Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen proje ile YouTube kanalı aracılığıyla, İzmir'in başta Avrupa ülkeleri olmak üzere diğer ülkelere kısa videolarla tanıtımı yapıldı.

İzmir YouTube Kanalı, İzmir Tanıtım, İzmir Tanıtım Videosu


Dil seçimi olarak tüm dünyanın ortak kullandığı "İngilizce" seçildi. 30 saniye civarında videolar proje için açılan "VİSİT İZMİR" YouTube kanalına yüklendi. 

VİSİT İZMİR adlı YouTube kanalının 3.500 civarı abonesi bulunuyor. Kanalda yayınlanan videolar genelde Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya ülkelerinden 17.000.000 dan fazla görüntülenme aldı.

İzmir YouTube Kanalı, İzmir Tanıtım, İzmir Tanıtım Videosu
*Youtube Kanalından Görüntü


İzmir Turizm Tanıtma Vakfı (İZTAV) bu projede önemli bir yere sahiptir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapılan tanıtım projelerine 6-7 milyon tl civarı bir masraf yapıldı.

Yapılan bu çalışmaların hedefi, İzmir'e diğer ülkelerden turist çekip turizmi canlandırmak, 40'tan fazla ülkeye YouTube ve İnstagram aracılığıyla İngilizce dili kullanılarak tanıtımlar yapıldı.

İzmir YouTube Kanalı, İzmir Tanıtım, İzmir Tanıtım Videosu
Yapılan bu çalışmaların karşılığı olarak bu yılın ilk yarısında geçen yıla oranla İzmir'e gelen turist sayısında %40'tan fazla yükseliş oldu. İzmir'e Gelen turistler en çok Hollanda, Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika gibi ülkelerinden geldi.

Magazin programlarında da 2018 yılında İzmir'de plajların doluluk oranının çok fazla olduğu ve turistlerin akın ettiğinden sıkça bahsedilmiştir.

Bu verimli proje sonrası alınan olumlu geri bildirimlerden dolayı 2019 yılında da sosyal medya tanıtım videolarının hazırlık aşamalarına başlandığı açıklandı.

Ayrıca YouTube kanalı ve İnstagram kanalının dışında bir de www.visitizmir.org/tr adında bir web sitesine sahip. Sitede İzmir'in Akıllı haritası da bulunuyor. Web sitesinde Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil seçeneği bulunuyor.

İzmir YouTube Kanalı, İzmir Tanıtım, İzmir Tanıtım Videosu


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, yapılan bu projeyi yakından takip edip gelişmeleri anlık olarak bilgileniyor. Alınan sonuçlar çok beğenmiş olsa gerek ki 2019 yılı hazırlıklarına da son hız devam edilmekte...

Artikel Terkait

İzmir YouTube'dan Dünyaya Tanıtıldı ! | YouTube Haberleri
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

1 yorum:

12 Eylül 2018 14:30 delete

karşılıklı backlink yapalımmı

Reply
avatar